Genelİzmir

Instagram’ı nasıl kullanıyorum?

Arkadaşlar, Instagram mecrasında tek derdim İzmir.

Nihai amacım İzmirseverleri bir araya toplamak ve sonrasında şehrimizin sorunlarını beraber çözmek.

IMG_20140812_101754

Niye böyle bir İzmir derdim var? Para mı kazanıyorum bu çabadan? Birşey mi satıyorum? Niye bu kadar uğraş ve emek? Gönüllü ve resmi olmadan “elimden geldiği” için yapıyorum bu mesaileri. Yani yapabildiğim için. Herkesin bir tutkusu vardır ya. Benimkisi de bu diyelim artık. Hayır duası almak için bir nevi. Ya da şöyle soralım. Neden olmasın? Tutkusu uğruna hayırlı işler yapan herkese selam olsun bu bahaneyle.

Teknik olarak: İzmir’le ilgili olduğunu düşündüğüm insanların hesaplarına bakıyorum. İzmir’le alakalı bulduğum fotoğrafları tebrik ediyorum. İzmir’i seven, bir şekilde İzmir’i benimsemiş – ya orda yaşayan, ya gönül bağı olan – kardeşlerim benim de paylaşımlarımdan haberdar olsun diye paylaşmış oldukları fotoğrafları “like” ediyorum. Dediğim gibi bu daha çok sizin dikkatinizi çekmek adına otomatik yapılan birşey, o yüzden yanlış anlamlandırmaya gerek yok. Zaten paylaşılan fotoğraflar ve yazılardan da göreceksiniz niyet ve eylemlerimizi.

Özelden yazacaksanız bana lütfen ya güzel İzmirimizi resmeden bir fotoğrafınızı gönderin, ya ilginç bir hikaye paylaşın ki ben de onu diğer arkadaşların dikkatine sunayım.

Kalpten selamlarım, derin saygılarım ve içten sevgilerimle, hoşça ve dostça kalın,

Oltaç

Not: Arkadaşlar, güzel kardeşlerim; ne mahremiyetinize, ne hassasiyetinize hiç birşekilde bir kastım yok, olamaz. Bir şekilde Izmir’le alakalandırmışım sizi, bu yanlış olabilir, mazur görün. Bir şekilde yanlış bir fotoğrafınıza basmış olabiliriz (dediğim gibi bazı hareketler otomatik oluyor – algoritma ile çalışıyor), yanlış bulduysanız özrümü kabul edin. İzmirimizi daha güzel yapabilmek için olur böyle hatalar, daha fazla bile bedel ödenir bu güzel şehrin güzel insanları için – çok da üstünüze alınmayın. Rica ediyorum.