Gelişim ve SağlıkGenel

Osmanlı Müessesesi

Son zamanlarda “Osmanlı” da iyice siyasallaştırılınca durumlar çetrefilleşti. Oysa bazılarımız kendi çapımızda merak salıp Osmanlıca öğreniyor, tarihi araştırmalar yapıyor, türbe taşlarını filan araştırıyorduk.

Fii tarihinde mektepte divan edebiyatının ilgimi aşırı çekmesinden ve edebiyat hocası halamın da etkisiyle olsa gerek konuşurken, yazarken çoğu zaman eğlencesine, bilip bilmeden ağdalı jargonla mülazaha etmeye bayılırım.

Yani siyasal Osmanlı değiliz (aslında ne siyasetin dışında kalabilir beşeri düzlemde, tartışılır)  mazallah, ama on numara banal Osmanlıyız evelallah.

2005’ten beri internet üzerinden Osmanlı markasıyla dizayn ile iştigal ediyorum. Konu senede bir gündemime satılan yegane bir tişörtle geliyor, ha evet ya öyle birşeyler vardı ya diye. 5 senede 5’i kendi kendime olarak toplam 20 tane tişört sattım – çok başarılıyım. Şimdi benim bloğu okuyan 3 kişiden biri de o güzelim dizaynlardan almaya heves edecek ama siyasallaştırılmış osmanlı çekincesi ile bundan vazgeçecek. Ben gene reklamımı yaptım yukarda.

Bir de daha ciddi “the Osmanlı” diye bir film projem var. İlgi duyarsanız haber edin arkadaşlar. Beraber yapalım. Bu çok zevkli olacak.

Bir cevap yazın