Politika

Son Seçim Tahmini ama daha da önemlisi OY VER bebeem

Seçime sadece iki gün kaldı. 58 anket sonucu harmanlanmış bir şekilde sonuçlar üç aşağı bes yukarı ortada. AKP %41’in, MHP %15’in biraz üstü, CHP %27’nin biraz altı, HDP ise %13.

Enteresandır, kararsızlar daha çok AKP demiş bu seçimde. Eğer hakikaten yerel seçim katılımına ulaşır veya o katılımı geçersek o zaman AKP ve CHP birer puan daha alır. Başka anket olmaz herhalde diye düşünüyorum, modeli tam 16 kere güncelledim. Son güncellemede bu son demiştim ama beş tane daha yeni anket sonucu geldi…

————

Yukarda gördüğünüz sonuçlar öncelikle 1 Kasım seçimleriyle ilgili yapılan profesyonel anket şirketlerinin bizim isabetlilik ve zamanaşımı algoritmalarımız ile harmanlanmış halini yansıtmaktadır. Bu anket sonuçlarına vikipediden ulaşabilirsiniz.

image


(http://www.secimharitasi.com/milletvekili-dagilimi-hesapla#akparti=40.,chp=27.5,mhp=15.5,hdp=13,baraj=10)

Diğer sonuçlar a) sizin aşağıdaki anketi doldurduğunuzda ortaya çıkan sonuç ve b) benim tahminim olarak gerçek zamanlı değişmektedir.

Lütfen şimdi aşağıdaki anketi doldurarak hem bizim algoritmalarımıza katkıda bulunun, hem de tahmin gücünüzü deneyerek yarışmamıza katılın.

Loading…

Bir cevap yazın